Free shipping from £19.66

Upcykling DIY – nie wyrzucaj, kreuj!

2022-09-02
Upcykling DIY – nie wyrzucaj, kreuj!

Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż stworzenie czegoś pożytecznego i zarazem miłego dla oka. A gdybyś mogła przy okazji zrobić coś dobrego dla środowiska? Wykorzystywanie na nowo rzeczy, które są nam już niepotrzebne i podnoszenie tym samym ich wartości to idealny sposób na oszczędność, super zabawę, a nawet dodatkowy zarobek! Wszystko to dzięki upcyklingowi. Więc jeśli kochasz rękodzieło oraz ekologiczne rozwiązania to zapraszamy do lektury!

Marynistyczny brelok do kluczy

Potrzebne materiały:

 • mała szklana buteleczka,
 • korek do buteleczki,
 • karabińczyk lub kółko z krótkim łańcuszkiem,
 • mały wkręt oczkowy z gwintem,
 • elementy ozdobne, np. muszelki, kolorowa sól do kąpieli, sznurek, kamyczki itd.,
 • pęseta, patyczek do szaszłyku i płaskie szczypce,
 • klej epoksydowy.

Wykonanie:

Za pomocą płaskich szczypiec wkręć wkręt oczkowy w górną część korka. Przewlecz łańcuszek przez oczko wkrętu i zepnij ze sobą końcówki. Do czystej, pozbawionej etykiety buteleczki wsyp sól do kąpieli (będzie się ładnie mienić) w ilości ¼ jej wysokości. Rozrób klej epoksydowy w ilości, aby pokrył sól. Wlej klej do buteleczki. Ponownie rozrób klej, ale w mniejszej ilości. Nabierz niewielką ilość kleju na patyczek do szaszłyku i nanieś w miejscu, w którym chcesz przykleić ozdoby. Używając pęsety umieść muszelkę, kamyk lub inne elementy wewnątrz buteleczki. Zamknij szczelnie otwór buteleczki korkiem. Nanieś niewielką ilość kleju na gwint i owiń go sznurkiem. Na koniec nałóż klej na kryształki i przyklej do owiniętego sznurka.

Motyw przewodni breloka zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni oraz dodatków – mogą to być suszone kwiaty, kolorowy piasek, sztuczny mech, a nawet brokat i minifigurki! Oczywiście nie bez znaczenia jest sama buteleczka. My do naszego projektu wykorzystaliśmy szklane opakowanie po olejku do rzęs naturro Lash Oil.

Dekoracyjna świeczka

Potrzebne materiały:

 • ogarki po świecach,
 • cienki sznurek (może być bawełniany, lniany, konopny lub jutowy) o małej średnicy,
 • wstążeczka, kryształki,
 • mała szklana buteleczka,
 • olejek zapachowy,
 • patyczek do szaszłyków, nóż,
 • garnek, rękawica kuchenna,
 • pusta puszka aluminiowa, kombinerki,
 • klej epoksydowy.

Wykonanie:

Rozdrobnij nożem wosk z ogarków na małe kawałki. Delikatnie zgnieć bok puszki kombinerkami, aby stworzyć dzióbek, który będzie pomocny przy przelewaniu gorącej parafiny. Do garnka wlej niewielką ilość wody i wstaw na mały ogień. Wstaw sznurek do szklanego opakowania (musi być na tyle długi, aby jeden jego koniec dotykał dna buteleczki, a drugi wystawał 5 mm poza otwór). Wsyp rozdrobniony wosk do puszki i wstaw do garnka z gotującą się wodą. W momencie, gdy wosk się rozpuści dodaj kilka kropel olejku zapachowego. Wymieszaj uzyskaną mieszankę przy pomocy patyczka do szaszłyków. Załóż rękawicę kuchenną i przelej z puszki odpowiednią ilość roztopionego wosku do czystej, pozbawionej etykiety buteleczki (jego poziom powinien się zrównać z dolną częścią gwintu). Twoja świeczka jest już prawie gotowa. Wystarczy tylko ją zostawić, aż parafina zastygnie, a na koniec buteleczkę udekorować za pomocą kleju, wstążeczki i kryształków.

Zestaw kilku świeczek zapakowanych w ładnym pudełeczku to idealny pomysł na oryginalny prezent! Taki dodatek nie tylko pięknie się prezentuje, ale jest też przydatny. Do wykonania świeczki możesz użyć szklanych opakowań o różnych kształtach, fakturach i rozmiarach, my wybraliśmy buteleczkę po naturro Lip Oil (naturro Natural Oil też by się nadał).

Po kreowaniu pożytecznych i ładnych przedmiotów warto jest poświęcić chwilę dla siebie. Wegańska linia naturro pozwoli Ci wypielęgnować ciało, zrelaksować się i jeszcze bardziej zjednać z naturą. Puste opakowania możesz poddać recyklingowi, upcyklingowi lub wykorzystać ponownie do czegoś innego. Tego typu rozwiązania są wyjątkowe przyjazne środowisku, które potrzebuje naszego wspólnego zaangażowania w jego odbudowie. W kolejnych postach pokażemy, co możecie stworzyć z pojemników po maśle i peelingu do ciała, żelu pod prysznic, naturalnym błocie oraz peelingu i maśle do ust.

Show more entries from September 2022
IdoSell Trusted Reviews
4.90 / 5.00 48 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-22
Super lakierki ☺️
2024-07-13
Używam od kilku dni i jestem zadowolona.
pixel