Peelingowe TAK & NIE

15-05-2018

TAK: peeling przed depilacją 

Drobinki peelingu poruszą cebulki włosów, dzięki czemu łatwiej będzie je usunąć.

NIE: peeling zaraz po depilacji 

Odradza się wykonywanie peelingu co najmniej przez dobę po depilacji. Nasza skóra może zareagować podrażnieniem. Natomiast pomiędzy kolejnymi zabiegami depilacji regularne złuszczanie jest jak najbardziej wskazane, ponieważ zapobiegnie wrastaniu odrastających włosków.

TAK: przed nałożeniem samoopalacza 

Peeling w tej sytuacji usunie martwy naskórek, dzięki czemu nasza skóra równomiernie przyjmie substancje brązujące, zapobiegając powstawaniu smug i przebarwieniom, a kolor utrzyma się przez dłuższy czas.

NIE: przed wyjściem na plażę 

Promienie słoneczne mogą zadziałać  intensywniej na złuszczony naskórek, a niektóre składniki zawarte w peelingach (np. enzymy) mogą wykazywać działanie fitotoksyczne.

TAK: na szorstkie partie ciała 

Łokcie, kolana, stopy, a także plecy, jeśli znajdują się na nich małe krostki – peeling na tych częściach ciała usunie zanieczyszczenia i obumarłe komórki naskórka.

NIE: na skórę podrażnioną, trądzikową, z rumieniem czy wysypką 

Peeling może zaostrzyć niepożądane objawy, a w przypadku stanów zapalnych może dojść do ich rozsiania np. po całej twarzy.

TAK: tuż przed imprezą   

Peeling to najszybszy sposób na poprawę wyglądu skóry, która zaraz po zabiegu jest rozjaśniona, pełna blasku i miękka w dotyku. Makijaż na oczyszczonej twarzy wygląda dużo lepiej.

NIE: zbyt intensywnie wykonany zabieg 

Zniszczona warstwa ochronna skóry oznacza dla nas większe ryzyko możliwości zakażeń.

TAK: przed wykonaniem pedicure 

Złuszczanie pomaga usunąć zrogowaciały naskórek i  pobudza krążenie na skórze stóp.

TAK: przed nałożeniem maseczek lub kosmetyków nawilżających czy bogatych w aktywne składniki 

Peeling skutecznie usunie zanieczyszczenia i obumarłe komórki naskórka, ale także odblokuje pory, co pozwoli na lepsze wchłanianie substancji aktywnych czy odżywczych z kosmetyków.