SoPRO – pierwsza polska hybryda HEMA FREE

24-08-2021

Wrażliwość to wyjątkowa cecha. Łączy się z naszym charakterem, wpływa na sposób w jaki postrzegamy świat i odnosimy się do innych, ale też oddziałuje na nasze ciało. Wrażliwy organizm silnie odczuwa wszelkie bodźce i dlatego też potrzebuje szczególnej opieki. Tyczy się to nie tylko naszej twarzy, ale też dłoni i paznokci.

Z myślą o wszystkich posiadaczach wrażliwej skóry i płytki, a także tych, którzy borykają się z problemem nadwrażliwości na tle alergicznym lub na tle podrażnień po częstej dezynfekcji, stworzyliśmy naszą nową linię SoPRO.

SoPRO to linia lakierów hybrydowych pozbawionych HEMA, dzięki którym kompletny i profesjonalny manicure staje się dostępny i bezpieczny nawet dla tych, którzy do tej pory nie mogli sobie na niego pozwolić. Zanim pochylimy się nad poszczególnymi produktami, warto wyjaśnić po krótce, czym właściwie jest HEMA i dlaczego jej brak w formulacji lakieru ma znaczenie.

 

Kilka faktów o HEMA

HEMA (hydroksyetylometrakrylan) to monomer z grupy akrylanów. Monomer to związek chemiczny, który pod wpływem konkretnego czynnika (np. światła UV/LED) jest w stanie przejść reakcję i przekształcić się w bardziej skomplikowaną substancję, zwaną polimerem. Polimery są budulcami wielu przedmiotów, którymi otaczamy się na co dzień, np. soczewek kontaktowych, wypełnień dentystycznych czy, oczywiście, żeli i lakierów hybrydowych.

W tych ostatnich HEMA pełni rolę m.in. substancji wiążącej, co oznacza, że pozwala warstwie produktu utwardzić się w lampie. Niestety u osób, u których stwierdzono alergię na ten akrylan, kontakt z tradycyjnym lakierem UV/LED najczęściej kończył się kontaktowym zapaleniem, które objawia się bolesnymi rankami, a czasem też bąblami i wysypką.

Z tego powodu wiele klientek musiało rezygnować z wykonywania manicure i powrócić do tradycyjnych lakierów. Na szczęście już nie muszą!

 

PROsty i PROfesjonalny manicure w czterech krokach

SoPRO to owoc naszego PRO-podejścia do stylizacji. Nie chcemy, abyś musiała wybierać między kondycją a atrakcyjnym wyglądem swoich paznokci, więc z dumą prezentujemy Ci cztery produkty, dzięki którym zadbasz i o jedno, i o drugie.

 

  1. BAZA

SoPRO UV/LED Hybrid Base nadaje doskonałą przyczepność oraz trwałość każdemu lakierowi hybrydowemu. Hydrolizowane białko pszenicy i soi, aminokwasy, olejek z drzewa herbacianego oraz witamina E zawarte w kompleksie NailHero™ gwarantują wzmocnienie płytki nawet o 30%, jak również zauważalną redukcję łamliwości. Baza SoPRO posiada średniogęstą konsystencję i bardzo łatwo się rozprowadza.

 

  1. KOLOR

SoPRO UV/LED Color Hybrid Gel zapewnia intensywną pigmentację oraz doskonałe krycie już przy 1-2 warstwach. Paletę 20 kolorów tworzy wachlarz delikatnych beży, gama różowych, fioletowych i błękitnych pasteli, eleganckie i zarazem namiętne czerwienie oraz głębokie niebieskości, zielenie i czernie. Lakier jest bardziej kremowy niż tradycyjna hybryda, a półokrągły pędzelek pozwala na precyzyjne pokrycie całej płytki paznokcia, aż pod same skórki.

 

  1. TOP

SoPRO UV/LED Top Coat doskonale zabezpiecza stylizację, przedłuża jej trwałość oraz nadaje przepiękny połysk. Produkt nie pozostawia warstwy inhibicyjnej, więc po utwardzeniu nie trzeba przecierać płytki cleanerem.

 

  1. OLIWKA

SoPRO Manicure Oil głęboko nawilża, odżywia i chroni płytkę paznokcia oraz otaczające ją skórki przed negatywnym wpływem temperatury czy środków do dezynfekcji. Dzięki bogatej mieszance olejów pochodzenia naturalnego (sojowego, winogronowego, lnianego, rycynowego, arganowego i z awokado) oliwka wygładza skórę, nadając jej cudowną miękkość i przyjemny aromat cytrusów, jaśminu i wanilii.

 

W Silcare kochamy wrażliwość!

Twoja wrażliwość sprawia, że jesteś jedyna w swoim rodzaju. Chcemy, byś pielęgnowała w sobie tę cechę, a nam pozwoliła pomóc, by ta wrażliwość nie odbierała Ci przyjemności z dbania o swój wygląd i samopoczucie. Z linią SoPRO możesz nareszcie pozwolić sobie na wymarzoną stylizację, która będzie trwała, efektowna i – co najważniejsze – bezpieczna dla Twojej skóry i paznokci!