Wiosna, ach to Ty!

08-03-2023

Czy złapał Cię brak motywacji? Czujesz się przygnębiona? Na Twoich dłoniach widzisz suchą skórę i łamliwe paznokcie? To bardzo częste zjawiska, które pojawiają się w okolicach przesilenia wiosennego. Dziś pokażemy Ci, jak możesz z nimi walczyć!

Wiosna zmienia świat. Dzień staje się dłuższy, jaśniejszy i cieplejszy, a wszystko dookoła odżywa na nowo. Gdy kończy się okres mrozu i przygnębienia dostajemy szansę na własne, prywatne odrodzenie wraz z otaczającą nas rzeczywistością. Trzeba jednak pamiętać, że zima, choć powoli już przechodzi w zapomnienie, zostawia na nas swoje piętno.

Co możesz więc zrobić, aby nieprzyjemne skutki zimowej chandry i chłodu nie wpływały na Twoje samopoczucie w tak dużym stopniu? Najprostszą odpowiedzią jest zadbanie o siebie, choć zdanie to ma znaczenie tak szerokie, że może wydawać się trywialne. Są jednak bardzo konkretne sposoby skupienia się na sobie, które pomogą Ci odbudować poczucie własnej wartości i naprawić te części Twojego ciała, które najciężej zniosły zimę.

Jak poczuć się lepiej?

Po pierwsze musisz zdefiniować, z czym czujesz się na ten moment źle. Większość kobiet w okolicach przesilenia wiosennego odczuwa brak motywacji i względnie pogorszone samopoczucie. Od razu zapewniamy – to nie jest Twoja wina! Skutki minionej zimy są naturalne dla nas wszystkich, nie myśl więc, że coś jest z Tobą nie tak. Jeśli jesteś przygnębiona, przykro Ci, wydaje Ci się, że nie nadążasz nad światem – tak działa na nas ten okres, lecz nie musimy się tym uczuciom poddawać. Możemy zawalczyć o swoje!

Utrwaliło się już w naszej kulturze, że wiosna to czas postanowień i planów i, jak się okazuje, nie są to wcale puste słowa. Organizowanie świata dookoła siebie znacznie wpływa na nasze samopoczucie, pozwalając nam zagarnąć z powrotem nieco kontroli nad otaczającymi nas zjawiskami. Jeśli zaczniemy planować i myśleć, czego właściwie chcemy, nagle okaże się, że osiągnięcie szczęścia jest na wyciągnięcie ręki. Najtrudniejszym krokiem jest zaadoptowanie takiego podejścia, bo wymaga ono zaangażowania i, choć tylko chwilowego, wyjścia z naszej obecnej strefy komfortu. Czasem planowanie może okazać się kłopotliwe, gdy nie mamy do niego właściwych narzędzi. Z pewnością przyda się tu miejsce, w którym składować będziemy nasze wspomnienia i drobiazgi, pomagające nam przeć dalej i przypominać sobie, po co to wszystko robimy. Takim miejscem może być pudełko na biżuterię, organizer na biurko bądź kuferek, w którym zmieszczą się nasze przedmioty. Odpowiednią wielkość i ergonomiczne rozplanowanie ma, chociażby, kuferek La Primavera, w którego środku znajdziesz również bardzo przydatne kosmetyki!

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Oprócz Twojego ducha, zimowe mrozy i wiatry nie pozostawiły bez szwanku części Twego ciała, które najczęściej miały z nimi kontakt – Twoich dłoni. Chłód wysusza skórę, manipulując przy ochronnej warstwie naskórka, czyniąc ją twardą i wrażliwą w tym samym czasie. W teorii można bronić się przed skutkami mrozów w gabinetach kosmetycznych, wybierając zabiegi, które zagęszczają i pogrubiają skórę – przykładowo peelingi chemiczne, dziś jednak rozmawiamy o leczeniu skutków, a nie chronieniu się przed przyczynami.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić dla skóry swojej dłoni na wiosnę, jest jej nawilżenie. Sucha skóra bardzo łatwo ulega podrażnieniom i potrafi być nadwrażliwa na wszelakie substancje, nawet wodę! Aby odpowiednio nawilżyć skórę dłoni, powinniśmy zwrócić swoją uwagę w stronę kremów do rąk, które szczycą się swoją możliwością dogłębnego nawilżenia suchej skóry. Tym lepiej, jeśli są w stanie także wygładzić i uelastycznić skórę, gdyż nasze dłonie potrzebują również tego. Dobrym wyborem byłyby kremy, które zawierają kompleksy ujędrniający, takie jak perfumowany krem do rąk z zestawu La Primavera.

Skóra nie jest jednak jedynym elementem dłoni, który szwankuje po zimowych mrozach – nie możemy zapominać o paznokciach. Podczas gdy zimne wiatry otaczają nas z każdej strony, a ogrzewanie pomieszczeń wyciąga wilgoć z powietrza, kondycja naszych paznokci ulega diametralnemu pogorszeniu. Stają się kruche, łamliwe i słabe, często pękają i nie są w stanie utrzymać na sobie lakierów. W tym wypadku należy zadbać zarówno o ich nawilżenie, jak i zadbanie o kondycję. Po pierwsze, odłóż na bok zmywacz z acetonem. Gdy Twoje paznokcie już są podrażnione, nie ma sensu dawać im nowych powodów do cierpienia. Zdrowa płytka z acetonem poradzi sobie dobrze, lecz gdy widzimy na niej zimowe skutki, zastosowanie takiego zmywacza jeszcze bardziej pogorszy jej stan. Podstawą pielęgnacji paznokci na wiosnę jest więc dobranie odpowiednich kosmetyków, które z podrażnieniem, słabością i łamliwością poradzą sobie bez problemu. Dobrym rozwiązaniem może być Oliwka do skórek i paznokci, która dostępna jest w wyżej wymienionym zestawie La Primavera.

Poczuj wiosnę w jej pełni

Wiosna to czas zmian, więc pamiętaj, że już niedługo poczujesz te zmiany wszędzie dookoła. Pojawią się nowe rośliny, na widok wrócą zwierzęta chowające się podczas mrozów i, co najważniejsze dla naszego samopoczucia, świat wypełni się zapachami. Część z nich będzie intensywna, część dużo bardziej delikatna, lecz wszystkie razem stworzą prawdziwą mozaikę doznań węchowych. Momentami może wydawać się nawet przytłaczająca, dlatego warto zadbać o swój własny zapach – taki, który podobać się będzie Tobie samej. Perfumy na wiosnę zazwyczaj opierają się na motywach kwiatowych nie bez powodu. Przez trzy miesiące znajdowaliśmy się w świecie bez świeżych, roślinnych zapachów, więc niechybnie musimy teraz nadrobić ten stracony czas. Może się jednak okazać, że same kwiaty to zbyt mało, szczególnie gdy nasze nozdrza codziennie wypełniać zaczną tysiące niespodziewanych aromatów. Perfumy, których użyto przy produkcji kosmetyków La Primavera, opierają się więc na nieco innych założeniach. Łączy woń kawy, jeden z najbardziej lubianych aromatów świata z dzikimi kwiatami i ziołami, wśród nich których znajduje się świeży różowy pieprz. Taka mieszanka zapachów wpływa na nasze samopoczucie, za pomocą węchu przekazując informacje do mózgu, potocznie powiedziawszy, tłumacząc mu, że wcale nie jest tak źle! Dopamina rusza w ruch, a my możemy cieszyć się całodniowym zapachem i większą motywacją do działań.

Na koniec warto też wspomnieć o prostych przyjemnościach wiosennego manicure! Nie musimy już decydować pomiędzy dostosowaniem się do mroźnych, ponurych krajobrazów, wybierając zimne kolory lakierów lub kontrastowaniem z ciemnym krajobrazem za pomocą jaskrawych barw. Gdy nadchodzi wiosna, kolory wracają, możemy więc stworzyć modne manicure ze wszystkich kolorów tęczy! Chociaż, oczywiście, niektóre pigmenty będą się gryźć wzajemnie, to wiosna ma to do siebie, iż wszelkie kontrasty przechodzą na dalszy plan. My, na przykład, korzystamy z nowych kolekcji ManiMORE i SoPRO, które pojawiły się właśnie z okazji pierwszych krokusów i przebiśniegów. Gdy zadbamy o swoje samopoczucie i zgodzimy się same ze sobą, manicure będzie już absolutnie czystą przyjemnością. Szczególnie, gdy nasze paznokcie będą zdrowe, a my sięgniemy po kolory łączące się z naszą nową, wiosenną rzeczywistością!