Jak używać pazłotko do paznokci?

28-08-2023

Ile pań, tyle preferencji związanych ze zdobieniem paznokci. Jedne panie preferują naturalny wygląd płytki, inne lubią pokryć ją kolorem, a jeszcze inne nie wyobrażają sobie manicure bez zdobień. Jedną z popularnych, a także łatwych do wykonania i prezentujących się bardzo ładnie ozdób na paznokcie jest pazłotko do zdobienia paznokci. Czym jest i jak go używać? Podpowiadamy!

Spis treści:

  1. Czym jest pazłotko do zdobienia paznokci?
  2. Jak zdobić paznokcie przy użyciu pazłotka?
  3. O czym warto pamiętać, sięgając po pazłotko do paznokci?

Czym jest pazłotko do zdobienia paznokci?

Pazłotko do zdobienia paznokci to folia w płatkach, którą wykorzystuje się najczęściej przy robieniu manicure hybrydowego. To doskonały wybór dla każdego, kto lubi połyskujące stylizacje paznokci. Dodatkową zaletą pazłotka jest to, że uzyskanie pożądanego efektu glow przy użyciu go jest bardzo łatwe: bo w praktyce wystarczy tylko przykleić wybrany kawałek folii do warstwy dyspersyjnej (czyli lepkiej warstwy) lakieru hybrydowego. 

Pazłotko jest dostępne w różnych wariantach, zarówno kolorystycznych, jak i w różnych rozmiarach. Możesz wybierać pomiędzy gotowymi, już ciętymi kawałkami folii, a folią w arkuszu, do samodzielnego przycięcia. Dzięki temu drugiemu wariantowi możesz wyciąć dowolny kształt, dowolnej wielkości i stworzyć ozdoby na paznokcie takie, jakie sobie wymyślisz!

Pazłotko do zdobienia paznokci możesz zastosować również na całą płytkę, uzyskując w ten sposób ciekawy efekt nierównej struktury. To, w jaki sposób wykorzystasz pazłotko, zależy przede wszystkim od Twojej wyobraźni, a sama ozdoba daje sporo możliwości. 

Jak zdobić paznokcie przy użyciu pazłotka?

Pazłotko do zdobienia paznokci jest bardzo łatwe w użyciu. Najwygodniej aplikuje się je pęsetą, najlepiej tą przeznaczoną do sztucznych rzęs (bo jej kształt zapewnia precyzję chwytu i aplikacji). Wybrany kawałek po prostu naklej w miejscu, w którym ma się znaleźć, dociskając go do płytki. 

Pazłotko do zdobienia paznokci możesz wykorzystać na kilka sposobów, między innymi:

  • pokrywając nim cały paznokieć
  • naklejając tylko jeden kawałek, w wybranym miejscu
  • tworząc linię odcięcia w manicure francuskim 
  • pokrywając nią wolny brzeg paznokcia. 

O czym warto pamiętać, sięgając po pazłotko do paznokci?

Pazłotko do zdobienia paznokci możesz nakładać również sondą do zdobień czy drewnianym patyczkiem do skórek – jak tylko Ci wygodnie. Folia nie nadaje się do stosowania bezpośrednio na naturalną płytkę paznokcia (nie przyklei się do niej).

Najlepiej współgra z lakierem hybrydowym, ale możesz wtopić je również w masę żelową lub akrylową. Pazłotko należy zabezpieczyć ochronnym topem.