Jak bezpiecznie usunąć hybrydę z paznokci?

06-09-2023

Zastanawiasz się czym usunąć hybrydę? Zachodzisz w głowę, czy istnieje domowy sposób na zdjęcie hybrydy? A może próbowałaś już swoich sił i teraz nie masz pojęcia, dlaczego hybryda nie schodzi? Jeśli tak – dobrze trafiłaś, bo dziś opowiemy ci o metodach usuwania hybryd, których powinnaś unikać!
 
Jak usunąć lakier hybrydowy?
Najlepszym sposobem jest udanie się do specjalistki. Bezpieczne ściąganie hybryd to przecież podstawa. Jeśli jesteś przyzwyczajona do nakładania hybrydy w domu, możesz również spróbować domowego ściągania hybrydy. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych rad czego NIE robić, żeby usunąć lakier hybrydowy z paznokci.


Nie używaj noża i nie obgryzaj! Nie podważaj powłoki ostrym narzędziem!  

Przy ściąganiu hybryd musisz szczególnie uważać. Używając noża czy obgryzając paznokcie zrobisz krzywdę płytce, a razem z manicure hybrydowym zerwiesz część warstwy grzbietowej paznokcia.


Nie przepiłuj płytki paznokcia. Nie używaj do piłowania hybrydy dziwnych narzędzi, np. tarka do stóp!

Jeśli użyjemy zbyt ostrych narzędzi do usunięcia hybrydy, możemy spiłować część warstwy grzbietowej paznokcia.


Zmywacz do paznokci nie nadaje się do usuwania lakierów hybrydowych.

Nie używaj zwykłego zmywacza do paznokci. Ma zbyt małe stężenie acetonu. Wydłuża czas, może niedokładnie „rozpuścić” lakier hybrydowy, co ma znaczenie przy usuwaniu hybrydy z powierzchni paznokcia. Należy pamiętać, że długie moczenie macierzy paznokcia w zmywaczu bardzo ją wysuszy.


Nie mocz paznokci hybrydowych w ciepłej wodzie.

Przy ściąganiu hybryd w domu nie moczymy paznokci w ciepłej wodzie. Nie pomoże to w szybkim pozbyciu się paznokci hybrydowych. Choć wydaje się, że po namoczeniu hybryda przy podważeniu powłoki łatwiej schodzi, to przy okazji „zabiera” również część płytki paznokcia i bardzo ją osłabia.
 
Czym usuwać hybrydy?
Do ściągania hybrydy użyj specjalnego płynu typu soak-off do usuwania hybrydy. Zawiera on olejki i składniki pielęgnujące, które przydadzą się przy domowym ściąganiu hybrydy.
Jeśli ściągasz hybrydę mechanicznie, musisz zadbać o odpowiednie narzędzia. Tu nie przyda się folia aluminiowa czy inne wymysły. Zdecyduj się na sprawdzone rozwiązania, takie jak pilnik do paznokci o gradacji 180/240 czy blok polerski.
Jeśli mimo wszystko Twoje paznokcie zniszczyły się podczas ściągania hybryd w domu, to koniecznie zadbaj o dodatkową pielęgnację paznokci. Możesz użyć olejku do paznokci, który głęboko je nawilży i odżywi. Zapobiegnie to występowaniu grzybicy. Zainwestuj też w kompleksowy preparat pielęgnacyjny.