23 czerwca – Dzień Ojca. Zabierz tatę na... spacer!

23-06-2021

Kochamy zmianę, akcję oraz życie na pełnych obrotach. Czasem jednak męczy nas ciągły bieg, obowiązki, praca, szkolenia, permanentne niewyspanie oraz destrukcyjny stres. Przestajemy dbać o relacje. Zapominamy opiekować się samym sobą, zaniedbujemy najbliższych. Wewnętrzny głos krzyczy. Stop! Trzeba się zatrzymać, odetchnąć, wziąć głęboki wdech i wydech.

Z odwagą dajmy sobie i swoim najbliższym czas na przerwę. Dzień Ojca to świetna ku temu okazja i zarazem cudowny pretekst, by wzmocnić rodzinne więzy. Pewnie nieraz z tęsknotą wspominasz dzieciństwo, beztroskie momenty zabawy z tatą i kłujące pocałunki na dobranoc. Przytul swoje wewnętrzne dziecko, to naturalne, że potrzebuje czułości! Weź tatę na spacer, poczuj się jak mała dziewczynka i powygłupiaj – jak za dawnych lat.

Poniżej znajdziesz drobne wskazówki, porady i pomysły, jak aktywnie spędzić czas z tatą w jego wyjątkowym dniu.

1. Piknik

Uwielbiasz gotować? Wykorzystaj swoją pasję! Zrób pyszne, kolorowe kanapki lub orientalne sushi. Na deser świetnie sprawdzi się ciasto drożdżowe z kruszonką i owocami. Warto również wypełnić koszyk sezonowymi owocami i warzywami. Uwielbiamy jak jest pysznie! Twój tata z pewnością to doceni.

2. Wyprawa rowerowa

Kochacie być w ruchu? Jeśli tak, to wyprawa rowerowa okaże się doskonałym pomysłem. Trzydzieści, sześćdziesiąt, dziewięćdziesiąt kilometrów brzmi jak wyzwanie? Podejmijcie je! Satysfakcja gwarantowana.

3. Kamping

Śpiew ptaków, szum wody, świeże powietrze… Czego chcieć więcej! Sugestia dla miłośników przyrody, prostoty oraz alternatywnych rozwiązań. Nie straszne wam trudne warunki? Ubóstwiacie godzinami odpoczywać na łonie natury? Koniecznie bierzcie namioty, śpiwory, plecaki i dajcie się porwać żywiołom.

4. Łowcy przygód czyli wycieczka w góry, nad jezioro lub nad morze

Poszukujecie wrażeń? Ciągle wam mało? Kochacie smakować życie? Dajcie się ponieść przygodzie! Możecie wspólnie zdobyć kolejny szczyt, skąpać się w słonej wodzie morza, utorować nowy szlak. Nowe wyzwania czekają na Was!

5. Klasyczny spacer do lasu

Mówi się, że w prostocie tkwi siła. Parogodzinny spacer w pobliskim lesie z pewnością sprawi Wam mnóstwo radości. Zieleń wycisza i przynosi ukojenie. Głęboko odetchnijcie, zasługujecie na relaks.

Jeśli poza wspólnie spędzonymi chwilami chcesz podarować tacie również coś materialnego, to w tej roli idealnie sprawdzi się nasza linia kosmetyków Alpha Men. Stworzyliśmy ją zainspirowani siłami natury. Energia ognia, wody i powietrza nie tylko pochłania, ale przy tym pomaga zadbać o skórę, dzięki takim składnikom jak olej neem czy olej z pestek brzoskwiń!