Darmowa wysyłka od 100,00 zł

Perfekcyjna czystość w Twoim salonie, czyli kilka słów o sterylizacji narzędzi

2024-04-11
Perfekcyjna czystość w Twoim salonie, czyli kilka słów o sterylizacji narzędzi
  1. Dezynfekcja czy sterylizacja?
  2. Jakie wybrać urządzenie do sterylizacji narzędzi w salonie kosmetycznym?
  3. Myjka ultradźwiękowa
  4. Autoklaw
  5. Sterylizator

 

 

Temat czystości jest ostatnio poruszany niezwykle często, szczególnie w kwestii usług z branży beauty. Sterylnie czyste narzędzia w salonach kosmetycznych to podstawa, aby zadbać o pełen komfort, ale przede wszystkim o stuprocentowe bezpieczeństwo i zdrowie swoich klientek. Na rynku pojawia się mnóstwo innowacyjnych urządzeń, które zapewniają szybkość i efektywność procesu sterylizacji. Pośród nich ogromną popularność cieszy się m.in. kosmetyczna myjka ultradźwiękowa czy autoklaw.

 

Warto jest poznać je wszystkie - ich możliwości i zastosowania, aby wybrać coś perfekcyjnego do swojego salonu!

Dezynfekcja czy sterylizacja?

Dezynfekcja to inaczej odkażanie. Proces dezynfekcji zwalcza drobnoustroje, jednak nie niszczy ich form przetrwalnikowych. Sterylizacja natomiast jest wyjałowieniem, czyli pozbyciem się wszelkich form przetrwalnikowych, w tym grzybów, wirusów, zarodników.

Dezynfekuje się najczęściej przedmioty lub powierzchnie. Jako, że sterylizacja eliminuje wszystkie formy życia, stosuje się ją np. do czyszczenia narzędzi używanych podczas usług czy zabiegów, gdzie może dojść do przerwania ciągłości skóry.

Jakie wybrać urządzenie do sterylizacji narzędzi w salonie kosmetycznym?

Myjka ultradźwiękowa

Kosmetyczna myjka ultradźwiękowa służy do sterylizacji narzędzi oraz akcesoriów w salonach urodowych i gabinetach medycznych. Jednymi z jej największych zalet są: wysoka efektywność czyszczenia oraz brak uszkodzeń mechanicznych, dzięki zastosowanej technologii mycia za pomocą ultradźwięków.

Myjki ultradźwiękowe funkcjonują na zasadzie kawitacji, czyli wytworzenia w roztworze myjącym dużej ilości fal ciśnieniowych. Dzięki temu zanieczyszczenia niemalże natychmiast odrywają się od wszelkich, nawet tych trudniej dostępnych, powierzchni.

Nowoczesne myjki kosmetyczne posiadają gadżety w postaci wyświetlaczy temperatury i czasu, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad przebiegiem procesu sterylizacji.

Poza użytkiem profesjonalnym, salonowym, myjki ultradźwiękowe mogą być wykorzystywane również do czyszczenia przedmiotów codziennego użytku, takich jak np. nasza biżuteria, elektronika, soczewki czy protezy nazębne.

 

Takie skuteczne, innowacyjne urządzenie do sterylizacji narzędzi znajdziecie również w ofercie Silcare. Nasza myjka ultradźwiękowa VGT-800 to skrupulatnie dopracowany, pod kątem technologii, sterylizator. Zachwyca swoją ceną, efektywnością działania i bardzo estetycznym wyglądem, idealnym do Twojego salonu beauty!

 

Autoklaw

Autoklaw to urządzenie, które do sterylizacji wykorzystuje wysokie ciśnienie oraz parę wodną. Funkcjonalne autoklawy klasy B stanowią doskonałe wyposażenie miejsc oferujących wiele różnych usług - od salonów kosmetycznych, związanych z manicure, pedicure czy pielęgnacją paznokci, poprzez studia tatuażu bądź piercingu, aż po gabinety, np. stomatologiczne lub laryngologiczne.

Spore różnice cenowe pomiędzy autoklawami wynikają głównie z ich pojemności wahającej się od 8 do aż 22 litrów. W autoklawie możemy oczyszczać wszystkie akcesoria, narzędzia i przybory wielorazowego użytku. Proces sterylizacji w tym urządzeniu jest w pełni skuteczny, wygodny i bezpieczny.

 

Sterylizator

Sterylizatory oczyszczają narzędzia i inne przedmioty za pomocą wysokiej temperatury oraz promieniowania UV. Najczęściej maksymalna temperatura, jaką możemy ustawić w profesjonalnym sterylizatorze, wynosi pomiędzy 200 a 300 stopni Celsjusza. Dzięki temu  możesz mieć pewność, że klientki Twojego salonu są w stu procentach bezpieczne.

 

Myjka ultradźwiękowa

 

Sterylna czystość, dbanie o zdrowie i bezwzględne bezpieczeństwo klientek w salonach beauty to absolutne podstawy. Zainwestuj w profesjonalne urządzenie - myjkę ultradźwiękową, autoklaw lub sterylizator, dzięki któremu nie będziesz mieć żadnych wątpliwości, co do jakości Twoich usług!

 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024

Polecane

Myjka ultradźwiękowa/Sterylizator 600 ml Nasz bestseller

Myjka ultradźwiękowa/Sterylizator 600 ml

149,00 zł brutto/1szt.
pixel