Darmowa wysyłka od 100,00 zł

Jakie frezy do manicure? Oto kilka podstawowych!

2023-07-31
Jakie frezy do manicure? Oto kilka podstawowych!

Jakie frezy do manicure wybrać? W zestawach, które są dodawane przeważnie do frezarki, znajduje się ich mnóstwo. Każdy z nich jest przeznaczony do innej czynności. Dlatego – zwłaszcza na początku przygody z domowym manicure – nie potrzebujesz oczywiście wszystkich. Jakie frezy do manicure do must have na początku przygody? Podpowiadamy!

Spis treści:

  1. Jakie frezy do manicure? Opracowanie skórek
  2. Jakie frezy do manicure do ściągania masy hybrydowej/żelowej? 
  3. Jakie frezy do manicure? Wybierz odpowiednią gradację i materiał!

Jakie frezy do manicure? Opracowanie skórek

Preferujesz klasyczne stylizacje, przy użyciu zwykłych lakierów, czy wolisz manicure hybrydowy lub żelowy? Niezależnie od tego, podstawą estetycznego wyglądu stylizacji i jej trwałości jest dokładne przygotowanie paznokci i skórek. Jeśli posługujesz się frezarką, to opracowanie płytki i skórek będzie szybkie i efektowne. Dla efektów nie bez znaczenia jest to, jakich frezów używasz do pracy. 

Jakie frezy do manicure do opracowania skórek będą potrzebne? To dwa kształty: łezka i kulka. Po odsunięciu skórek patyczkiem lub kopytkiem, warto dodatkowo podważyć je frezem o kształcie łezki. Pamiętaj jednak, by tę czynność wykonywać bardzo delikatnie i z wyczuciem, bo pracujesz blisko macierzy paznokcia. Jeśli ją uszkodzisz mechanicznie, to cały paznokieć może ulec nawet trwałemu zdeformowaniu. Podważone skórki o wiele łatwiej będzie wyciąć (jeśli je wycinasz, a nie tylko odsuwasz). 

Po wycięciu skórek warto je wygładzić, by dodać im estetyki. W tym celu przydatny będzie frez kulka. Kulkowe frezy są dostępne w różnych rozmiarach. Większą główką opracujesz wygodnie także wały okołopaznokciowe. Praca z nimi będzie również szybsza i wygodniejsza, jeśli skórki są do wygładzenia na większej powierzchni. Mniejsze kulki sprawdzą się doskonale wówczas, gdy pracy z wygładzaniem skórek nie ma wiele i do opracowania jest niewielka powierzchnia. Są one bardziej precyzyjne. 

Jakie frezy do manicure do ściągania masy hybrydowej/żelowej? 

Jeżeli robisz sobie hybrydy, żele lub akrylożel i nie chcesz spędzać wiele czasu na usuwaniu starej stylizacji, przydadzą Ci się odpowiednie frezy do usuwania twardej masy. Po jakie frezy do manicure sięgnąć w tym przypadku?

Do wyboru masz albo frezy stożkowe, albo kapturki przypominające papier ścierny, zakładane na główkę odpowiedniego do tego frezu. 

Jakie frezy do manicure? Wybierz odpowiednią gradację i materiał!

Jakie frezy do manicure warto wybrać? Oprócz kształtu istotna jest również gradacja (czyli stopień ścieralności) frezu, a także materiał jego wykonania. Im mniejsza gradacja, tym delikatniejszy jest frez – i to dobry wybór na początek, gdy dopiero uczysz się wyczucia frezarki. 

Za najlepsze jakościowo są zaś uznawane frezy ceramiczne i diamentowe. Nie zużywają się tak szybko jak wiele innych materiałów, dzięki czemu posłużą Ci długo. 

Polecane

Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe L 100 szt.

Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe L 100 szt.

34,99 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 27,99 zł/1szt.Cena regularna 55,99 zł brutto/1szt.
pixel