Peeling czyni cuda - prosty zabieg kosmetyczny

18-05-2018

Peeling to inaczej eksfoliacja lub złuszczanie, czyli usuwanie martwego naskórka. Ma na celu poprawienie mikrokrążenia i kolorytu skóry, wygładzenie i zmiękczenie, a także przygotowanie do lepszego wchłaniania substancji aktywnych z kosmetyków. Pomaga także zapobiegać trądzikowi, ponieważ odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, zmniejszając w ten sposób ryzyko powstawania zaskórników, a także usuwać wrastające po depilacji włosy. Peelingi są również naszymi sojusznikami w walce z cellulitem – dzięki nim kosmetyki przeznaczone do tego typu problemu lepiej się wchłaniają.

 

Peeling do ciała oczyszcza skórę głębiej niż zwykłe preparaty myjące typu mydło czy żel do mycia. Po złuszczeniu martwego naskórka zostają pobudzone procesy regeneracyjne skóry. W związku z tym regularny peeling twarzy i ciała przyczynia się do zachowania młodej skóry na dłużej, a skóra staje się gładka i miękka jak u niemowlaka.

 

 

 

 

 

 

 

Korzyści, jakie niesie peeling twarzy i ciała:

  • idealne wygładzenie i oczyszczenie skóry
  • poprawa i wyrównanie kolorytu
  • wzmocnienie i poprawa struktury skóry
  • usunięcie obumarłych komórek naskórka
  • poprawa i wzmocnienie mikrocyrkulacji krwi
  • otwarcie ujść gruczołów potowych i łojowych
  • dotlenienie i odżywienie komórek naskórka
  • przygotowanie skóry do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych

 

Kiedy należy zastosować peeling:

  • jeśli zaniedbaliśmy regularną pielęgnację ciała
  • skóra jest szorstka, ma szary, ziemisty koloryt
  • po nadmiernym opalaniu na słońcu lub w solarium
  • gdy niepokoją Cię oznaki starzenia się skóry
  • chcesz usunąć drobne niedoskonałości skóry
  • aby zintensyfikować penetrację substancji aktywnych zawartych w kosmetykach do pielęgnacji

 

Rodzaje peelingów:

Obecnie mamy do wyboru bardzo szeroki asortyment peelingów.

Mechaniczne – zawierają w sobie cząsteczki ścierne i wymagają masażu.

Chemiczne – polecane przy skórze wrażliwej – zawierają substancje, które rozpuszczają obumarłe komórki naskórka.

 

Jaki peeling wybrać:

Kremowy lub żelowy – najlepszy do regularnego, częstego stosowania. Są to przeważnie preparaty myjące, kremy lub gęste balsamy do ciała zawierające naturalne cząsteczki ścierające (np. zmielone łupiny czy pestki), miękkie woskowe kuleczki czy syntetyczne drobinki ścierne. Są bardzo drobne, ale ich działanie jest wystarczająco intensywne, aby usunąć martwy naskórek. Można je stosować codziennie.

Solny – dość drobny, ale bardzo skuteczny. Kryształki soli są zatopione w olejowej zawiesinie, np. w oleju ze słodkich migdałów; może być wzbogacony o olejki eteryczne. Doskonale złuszcza grubą warstwę naskórka. Może jednak podrażnić cienką i wrażliwą skórę np. na dekolcie.

Cukrowy – najmocniejszy rodzaj peelingu; cukier to bardzo dobry materiał ścierający. W kontakcie z ciepłem skóry rozpuszcza się podczas masowania. Wspaniale zmiękcza i jest bardzo przyjemny w użyciu.

Enzymatyczny – nie zawiera drobinek ściernych. Enzymy roślinne rozpuszczają połączenia między komórkami naskórka. Idealne dla wrażliwych partii – do dekoltu czy szyi.

Peeling to prosty i skuteczny zabieg kosmetyczny, który w szybki sposób rozjaśnia i wygładza skórę. Przed okresem wiosennym i letnim, kiedy coraz częściej będziemy odsłaniać ciało, jest obowiązkowy. Niezmiernie ważne jest to, jak go wykonujemy – od tego zależy efekt końcowy.

 

 

STOSOWANIE

 

 

Krok 1 - Kąpiel

Przed aplikacją peelingu należy usunąć z powierzchni skóry wszystkie zanieczyszczenia i ewentualne pozostałości preparatów pielęgnujących, by przygotować skórę do zabiegu.

 

 

Krok 2 - Osuszanie skóry

Aby złuszczanie było jak najbardziej efektywne, a drobinki peelingu miały odpowiednią przyczepność, ciało powinno być delikatnie osuszone. Nakładanie peelingu na mokrą skórę zmniejsza jego efekt końcowy, ponieważ część peelingu spłynie ze skóry.

 

 

Krok 3 - Peeling

Minimalnie zwilżamy skórę, aby uniknąć podrażnienia. Nakładanie peelingu zaczynamy od dolnych części ciała (stopy, nogi, pośladki), szczególnie uwzględniamy także kolana i łokcie. Masujemy ciało dużymi, okrężnymi ruchami, przesuwając się w kierunku górnych partii ciała (brzuch, ręce, plecy). Dekolt i miejsca wrażliwe masujemy delikatnie. Spłukujemy peeling wodą i delikatnie osuszamy całe ciało.

 

 

Krok 4 - Nawilżanie

Po złuszczeniu nasza skóra przygotowana jest na maksymalne wchłonięcie substancji odżywczych czy też aktywnych, dlatego możemy wmasować w skórę masło, balsam, mleczko lub nałożyć maskę na ciało czy twarz.