Włosy gotowe na chłody

15-10-2018

Jesień to dla włosów odpoczynek od mocnego słońca i czas na regenerację przed zbliżającymi się chłodami, które mogą je mocno osłabić. Jeśli odpowiednio się o nie zatroszczymy, zimowa aura oszczędzi nam problemów z ich wypadaniem czy nadmiernym przetłuszczaniem.

 

Czas wytoczyć cięższe działa

Oprócz codziennych, ekspresowych odżywek sięgajmy teraz częściej po bogate, nawilżające maski. Odpowiednia dawka produktu, czepek oraz turban z ręcznika – i możemy zniknąć na pół godziny przy ulubionym serialu czy nowej książce, łącząc przyjemne z pożytecznym, czyli jesienny relaks z pielęgnacją włosów. Do maski warto dodać nieco olejku, „podkręcając” tym samym pielęgnujące właściwości kosmetyku. Sam olej nakładajmy także na końcówki włosów (dobrym wyborem będzie także jedwab). Dzięki temu unikniemy przesuszenia i zniszczenia włosów, o co w sezonie jesienno-zimowym jest wyjątkowo łatwo.

Jeżeli jesteśmy przyzwyczajone do codziennego mycia włosów, spróbujmy jednego dnia myć włosy delikatnym szamponem, a drugiego – samą odżywką, po silnie oczyszczające produkty sięgając nieco rzadziej. Codzienne używanie suszarki także ma wpływ na kondycję włosów, dlatego szczególnie jesienią warto zaopatrzyć się w sprzęt z funkcją jonizacji i chłodnego nawiewu, który jest o wiele łaskawszy dla naszych włosów od gorącego powietrza. Unikniemy także elektryzowania się włosów. W sytuacji, kiedy po suszeniu od razu wychodzimy na zewnątrz, upewnijmy się, że kosmyki są już całkowicie suche.

 

Mama miała rację!

…każąc nam zakładać czapki, nawet gdy w wieku dojrzewania uważałyśmy, że to ujma na naszym honorze. Co prawda niekiedy może popsuć nam fryzurę, ale jednocześnie potrafi dodać dużo uroku! Kolorowa, z pomponami czy napisami – uatrakcyjni każdą zimową stylizację. Wybierzmy tę wykonaną z naturalnych materiałów, na przykład wełny, przez którą skóra może oddychać. Nakładajmy ją, gdy tylko rozpoczną się pierwsze chłodne dni – i to nie tylko po to, by uniknąć choroby. Czapka jest świetną ochroną dla włosów (przede wszystkim cebulek), które ciężko znoszą niskie temperatury – stąd ich wzmożone wypadanie. Pamiętajmy o jej regularnym praniu, szczególnie że jesienią i zimą włosy mogą się bardziej przetłuszczać. Warto także upinać włosy, aby poprzez ocieranie się o kołnierz płaszcza, błyskawiczny zamek czy golf nie narazić ich na urazy mechaniczne.

 

Po pomoc na bazar i do apteki

Bogaty w pyszne, świeże owoce i warzywa sezon letni dobiegł już końca, ale jesień także może pochwalić się swoimi kulinarnymi hitami, które dostarczą nam mnóstwa witamin i zadbają o nas od wewnątrz. Jabłka, gruszki, winogrona, śliwki, brokuły, buraki i oczywiście nasza królowa – dynia! Zajadajmy się nimi na zdrowie. Warto także wspomóc się suplementami diety, które kupimy w aptekach. Wzmocnią nie tylko nasze włosy, ale także skórę i paznokcie.