QUIN Peeling solny dwufazowy do ciała i dłoni

10-12-2018

Drobnoziarnista sól i wyraźnie oddzielona od niej różowa faza płynna w poręcznej przezroczystej butelce z zamknięciem na „klik” – tak wygląda Qltowy Kosmetyk 2018, zwycięzca w kategorii „Ciało: peelingi”. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Aby użyć Peelingu solnego dwufazowego do dłoni i ciała z linii Quin, należy przed otwarciem wstrząsnąć opakowaniem. To moment, który decyduje o wszystkim! Na szczęście fazy łatwo się ze sobą mieszają, wystarczy parę energicznych ruchów, by produkt był gotowy do użycia. 

Co dzieje się z naszym ciałem i dłońmi po zastosowaniu peelingu? Przede wszystkim stają się przyjemne w dotyku, nawilżone i wygładzone. Sól z Morza Martwego pobudza krążenie i intensywnie złuszcza – drobinki przyjemnie peelingują, są dość mocne, ale nie działają agresywnie. W końcu produkt polecany jest nawet dla bardzo wrażliwej skóry! Za odżywienie i cudowne nawilżenie odpowiada olej awokado.

Lubimy, gdy efekt naszych działań można natychmiast zauważyć. Tak jest właśnie z peelingiem: już po pierwszym użyciu widać i czuć różnicę. W jedną chwilę możemy cieszyć się elastyczną i prawidłowo dotlenioną, nabierającą pięknego kolorytu skórą.

Na uwagę zasługuje także zapach kosmetyku – jest kwiatowy, przywodzi na myśl różę i jaśmin, wyczuć można też orchideę. Produkt powinno stosować się raz-dwa razy w tygodniu, ale tak przyjemny zapach sprawia, że powstrzymanie się od częstszego używania może być naprawdę trudne!

Wyjątkowe cechy Peelingu solnego dwufazowego do dłoni i ciała doceniło jury ważnej nagrody branżowej przyznawanej przez magazyn Kosmetyki najlepszym produktom kosmetycznym, które zadebiutowały na rynku w drugiej połowie 2017 roku i w pierwszym kwartale 2018. O wyborze Qltowego Kosmetyku decydowało dziesięcioosobowe jury: Barbara Walkiewicz-Cyrańska, Dorota Gardias, Tamara Gonzales Perea, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Maślak, Anna Orłowska, Paweł Woch, Agnieszka Zielińska, Beata Farmus oraz Magdalena Ziętkiewicz.