Mocne włosy i zdrowa skóra głowy – peeling do zadań specjalnych

19-07-2019

Z przyjemnością peelingujemy nasze dłonie, stopy czy całe ciało. Często jednak zapominamy, że skóra głowy także potrzebuje złuszczenia! Przekonaj się, jakie korzyści uzyskasz dzięki regularnemu stosowaniu peelingu do skóry głowy.

 

Nawet osoby, które na co dzień nie mają problemu ze świeżością swoich włosów, latem mogą narzekać na ich nagłe przetłuszczanie się. Znajdujące się na skórze głowy gruczoły łojowe w gorące dni wykazują wzmożoną aktywność i zaczynają produkować więcej łoju niż zwykle. Dla nas oznacza to, że świeżo umyte włosy już kilka godzin później mogą zbijać się w nieestetyczne strąki, być oklapnięte i prezentować się po prostu bardzo kiepsko. Można ratować się suchym szamponem, ale nie poleca się używania go codziennie. Co w takim razie może pomóc?

Oczywiście – peeling! W końcu skóra głowy potrzebuje takiego samego złuszczenia jak inne części ciała. Szampon nie jest w stanie idealnie oczyścić włosów, przy nasadzie zawsze pozostaną resztki produktów do stylizacji, które obciążają włosy. Peeling sobie z nimi poradzi! Po takim oczyszczeniu nałożony szampon będzie pienił się jak nigdy, a czupryna na dłużej pozostanie świeża.

Zadowolone z produktu będą także osoby z innymi problemami. Jeżeli rano po przebudzeniu znajdujesz na poduszce włosy, a na szczotce zostaje ich dużo więcej niż zwykle, uratować może cię właśnie peeling. Zastosowano w nim mechanizm Dual-Synergy, który opiera się na działaniu dwóch kompleksów: aktywnego kompleksu BaicapilTM i aktywnych wyciągów z roślin. Dzięki temu Twoje włosy będą rosły szybciej, a ich wypadanie zostanie zredukowane. Jeżeli masz problem ze swędzącą skórą głowy, także możesz sięgnąć po nasz produkt – zawarty w nim wyciąg z rumianku łagodzi podrażnienia. Stosowanie peelingu może także pomóc w walce z łupieżem.

 

Jak widzisz, peeling do skóry głowy może zdziałać wiele dobrego. Pamiętaj jednak, że jeśli problemy na przykład z wypadaniem włosów długo nie ustępują, warto udać się specjalisty.