Relaks w domu – zafunduj sobie prawdziwe SPA… bez wychodzenia z wanny
Relaksująca, uwodząca zapachem, rozpieszczająca ciało i zmysły – kąpiel to idealny sposób na odprężenie po ciężkim dniu… i ciężkiej zimie.
Co możemy dodać do wody, by urozmaicić kąpiel? Oczywiście płyn do kąpieli, najlepiej pięknie pachnący! Płyny z serii Sensual Pearl usatysfakcjonują fanów bogatej piany, dzięki której chwile spędzone w wannie staną się jeszcze przyjemniejsze.
Prócz tradycyjnego płynu, który gości na półce chyba każdego posiadacza wanny, producenci kosmetyków proponują nam szeroką gamę innych dodatków. Skutecznie zamienią one zwykłą bąbelkową kąpiel w zmysłową podróż w krainę odprężenia. Co mamy do wyboru?
- SÓL – zapewni ciału odpoczynek i regenerację sił, idealnie sprawdzi się również jako peeling. Składniki zawarte w solach do kąpieli niwelują sztywność mięśni i bóle reumatyczne, a także skutecznie poprawiają krążenie. Sole z linii Quin przywracają energię i siły witalne, mogą być stosowane nawet dla bardzo wrażliwej skóry
- OLEJEK – idealny dla skóry wrażliwej, suchej i naczyniowej. Oleje roślinne zawarte w olejkach do kąpieli złagodzą podrażnienia, nie powodując uczucia ściągnięcia skóry. Natomiast olejki eteryczne (o zapachu dobranym według naszego gustu) zrelaksują nas i ukoją zmysły
- KULA MUSUJĄCA – składa się przede wszystkim z kwasu cytrynowego, olejków eterycznych i sody. Po wrzuceniu do wody kule musują, barwią wodę oraz nadają zapach. Najważniejsze są jednak ich właściwości, do których należą odżywianie i nawilżanie skóry oraz przywracanie jej naturalnego pH
- NATURALNY PUDER – zapewni nawilżenie, ochronę i pielęgnację skóry. Głównym składnikiem pudru do kąpieli jest skrobia, która łagodzi podrażnienia skóry. Kąpiel z użyciem aromatycznych pudrów regeneruje, rozluźnia oraz sprawia, że skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna.
Kąpiele zdrowe dla naszego organizmu:
- Kąpiel w kozim mleku i miodzie – zwana inaczej kąpielą Kleopatry, dostarczy nam nie tylko zmysłowej przyjemności i odrobiny luksusu, ale także wygładzi naszą skórę i zapewni jej doskonały poziom nawilżenia.
Miód jest bogaty w minerały i witaminy. Zawarte w nim cukry silnie nawilżają skórę, pozostawiając ją aksamitnie gładką. Ma również działanie przeciwzapalne i może być stosowany w leczeniu skórnych stanów zapalnych i zmian trądzikowych.
Jak przygotować taką kąpiel?
W naczyniu dokładnie wymieszaj ¼ szklanki miodu z taką samą ilością mleka oraz kilkoma kroplami oleju jojoba lub ulubionego olejku eterycznego, a następnie dodaj je do kąpieli. Po 15-20 minutach możesz wziąć szybki, chłodny prysznic, a po wytarciu wsmarować w ciało balsam nawilżający.
- Kąpiel siarczkowa to lecznicza kuracja z zastosowaniem naturalnej solanki siarczkowej, która zawiera aktywne związki siarki oraz mikro- i makroelementy, między innymi jod, fluor, bor i brom. Takie kąpiele pomagają w przypadkach różnorodnych problemów zdrowotnych, od schorzeń zwyrodnieniowych kręgosłupa, przez schorzenia reumatyczne, aż do wielorakich dolegliwości skórnych. Takie kąpiele są w ofercie wielu polskich uzdrowisk.
Kąpiele siarczkowe zażywa się zazwyczaj w serii kilku zabiegów. Najczęściej jest ich od 10 do 15, a efekt leczniczy utrzymuje się nawet do siedmiu miesięcy. Jednorazowa kąpiel trwa średnio 15 minut (nie powinna przekraczać 20 minut) w temperaturze ok. 35°C.
- Kąpiel solankowa, coraz częściej występująca w ofercie uzdrowisk i salonów SPA, niesie za sobą ogrom korzyści dla naszego organizmu. Solanka jest rodzajem wody mineralnej zawierającej duże ilości jonów sodowych, a także magnezu, potasu, chloru i wapnia. Zanurzenie ciała w wodzie o temperaturze 35-38ºC nie tylko nas zrelaksuje, ale także rozluźni napięcie fizyczne oraz psychiczne.Kąpiel solankowa prowadzi do wielu pozytywnych reakcji organizmu, np. zwiększenia odporności, pobudzenia przemiany materii, poprawienia krążenia i ujędrnienia naszej skóry.
Kąpiele te polecane są szczególnie osobom cierpiącym na gościec, schorzenia reumatoidalne, zwyrodnienie stawów, choroby związane ze wzrostem napięcia mięśni czy łuszczycą i łojotokowym zapaleniem skóry. Nie są wskazane dla kobiet w ciąży, dla osób chorujących na niewydolność układu oddechowego i krążenia, a także przy chorobach układu moczowego.
Uwaga! Gorąca kąpiel w wannie potrafi wysuszyć i podrażnić wrażliwą skórę oraz źle działa na pękające naczynka, dlatego jej częste i długie zażywanie nie jest polecane dla posiadaczy suchej, skłonnej do podrażnień skóry czy kruchych naczynek.