Parafinowy zabieg DIY - ratunek dla przesuszonych dłoni

30-10-2020

Przesuszone, spierzchnięte i popękane dłonie to problem, który dotyka wielu z nas. Pogoda, rodzaj wykonywanej pracy, codzienne obowiązki domowe, a także klimat miejsca, w którym mieszkamy – te czynniki mają ogromny wpływ na kondycję naszej skóry i mogą sprawić, że nawet regularne stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych nie przyniesie oczekiwanego efektu.

Co zrobić, aby zapewnić swoim dłoniom solidną dawkę nawilżenia, odżywienia i wygładzenia? Jest kilka sposobów, a jeden z najskuteczniejszych to zabieg parafinowy.

Zabieg parafinowy – jak działa na dłonie?

Parafina to znany w przemyśle kosmetycznym składnik, który ma liczne właściwości zdrowotne – rozgrzewa oraz rozluźnia mięśnie, przynosi ulgę bolącym stawom i poprawia elastyczność skóry. Podczas zabiegu parafinowego na dłonie substancja ta oddaje skórze swoje ciepło, które następnie wnika w głębsze warstwy tkanek, stymuluje krążenie krwi i otwiera pory. Dzięki temu zaaplikowane później kosmetyki lepiej się wchłaniają i efektywniej działają. Natomiast na powierzchni skóry wytwarza się naturalna powłoka ochronna, która zapobiega utracie wody, regeneruje skórę i nadaje jej gładkość.

Zabieg parafinowy to popularna propozycja w salonach kosmetycznych, jednak z powodzeniem możemy wykonać go samodzielnie, w domu.

Zabieg parafinowy DIY – jak go wykonać krok po kroku

Potrzebne składniki i akcesoria:

 • parafina kosmetyczna,
 • garnek,
 • miska,
 • peeling,
 • krem,
 • rękawiczki foliowe,
 • rękawiczki frotte.

 

 1. Rozpuść parafinę w garnku.

 

 1. W międzyczasie wykonaj dokładnie peeling dłoni i nałóż na nie odżywczy krem (polecamy nasze niezastąpione produkty z serii So Rose! So Gold!). Dzięki temu pozbędziesz się martwych komórek naskórka i przygotujesz dłonie do zabiegu.

 

 1. Ciepłą (ale nie gorącą!) parafinę przelej do miski – wybierz taką, w której zmieścisz swoją dłoń bez zginania palców.

 

 1. Zanurz kolejno obie dłonie w parafinie na ok. 5 sekund. Czynność powtórz kilkukrotnie.

 

 1. Po wyjęciu dłoni z miski, nałóż na nie rękawiczki foliowe, a na nie – te z frotte. Staraj się nie zginać przy tym palców i trzymać dłonie możliwie nieruchomo.

 

 1. Po 20 minutach zdejmij obie pary rękawiczek razem z zastygniętym woskiem parafinowym, ponownie zaaplikuj odżywczy krem i ciesz się efektem gładkich, miękkich i delikatnych dłoni!