Pakowanie walizki na urlop – 7 trików i porad

10-06-2020

                Pierwsza dekada czerwca już za nami – dni stają się coraz dłuższe i coraz gorętsze, a to może oznaczać tylko jedno... Długi weekend nadchodzi! Wiemy, że wiele z Was postanowiło skorzystać z pięknej pogody oraz stopniowo znikających ograniczeń i wybrać się z tej okazji na zasłużony urlop.

Niezależnie od tego, czy jedziemy z rodziną nad morze, ze znajomymi nad pobliskie jezioro czy też zmierzamy na samotny odpoczynek w górach, bardzo istotna jest kwestia bagażu. Nie podpowiemy Wam teraz, ile i co dokładnie zabrać (to już indywidualna kwestia), ale postanowiliśmy zebrać i przedstawić Wam 7 trików na to, jak spakować się łatwo, szybko i kompaktowo!

Jeśli znajomy jest Wam problem wiecznie niedomykającej się walizki i dźwigania dwóch dodatkowych toreb na buty i kosmetyki, które w jakiś tajemniczy sposób nigdy nie chcą się pomieścić z resztą rzeczy, to koniecznie czytajcie dalej!

  1. Rolowanie, nie składanie!

Rolując wszystkie ubrania (w tym bluzy czy dżinsy) nie tylko oszczędzamy miejsce, ale też sprawiamy, że po wyjęciu ubrania będą mniej zagniecione!

  1. Miniaturyzacja

Znakomitą większość kosmetyków bez problemu kupimy w wersji podróżnej, a całą resztę wystarczy przesypać lub przelać do małych pojemniczków (można użyć do tego celu specjalnych miniopakowań lub wykorzystać coś, co już mamy w domu – np. pojemniki po próbkach). W           ten sposób jesteśmy w stanie zmniejszyć rozmiar kosmetyczki nawet kilkukrotnie!

  1. Każdą przestrzeń można wykorzystać

Częstym grzechem podróżników jest niewykorzystywanie miejsca w walizce w sposób efektywny. Przestrzeń na dnie, pomiędzy metalowymi rączkami, idealnie nada się do ułożenia w niej butów lub zrolowanego ręcznika. Zwinięte skarpetki można upchnąć do adidasów lub włożyć do woreczka i na czas podróży wsunąć do metalowego kubka. Dzięki takim rozwiązaniom może okazać się, że nasz bagaż nagle zyskał sporo dodatkowego miejsca!

  1. Magiczny worek próżniowy

Oczywiście nie jest to opcja dla każdego, ale jeśli mamy pewność, że w naszym hotelu znajduje się odkurzacz, warto rozważyć zapakowanie większych rzeczy do worków próżniowych. Po odessaniu z nich powietrza odkurzaczem „magicznie” zmniejszają swoją objętość, dzięki czemu nawet gruba kurtka zajmie w walizce niewiele miejsca.

  1. Zestawy, nie ubrania

Starajmy się myśleć całymi zestawami – co planujemy mieć na sobie danego dnia, jakie bluzki można dopasować do danej pary spodni, do czego będziemy mogli założyć konkretną parę butów. W ten sposób stworzymy przemyślane połączenia i nie będziemy pakować niepotrzebnych ubrań, których i tak później nie założymy.

  1. Im ciężej, tym niżej

Cięższe przedmioty, takie jak książki, lokówki czy buty, warto umieścić na dole walizki. Dzięki temu bagaż będzie lepiej wyważony i łatwiej będzie go przenosić.

  1. Czy to naprawdę jest potrzebne?

No właśnie. Często bywa tak, że w popłochu pakujemy mnóstwo rzeczy, które zabierają miejsce, a później okazują się niepotrzebne. Być może nasz hotel zapewnia gościom suszarki do włosów i nie musimy brać swojej? Czy na pewno zamierzamy robić pełen makijaż oczu na spacer po plaży? Czy zamierzamy codziennie nosić inną kurtkę? To pozornie trywialne pytania, jednak warto je sobie zadać, by uniknąć dźwigania w walizce niepotrzebnych rzeczy.

Życzymy Was wspaniałego odpoczynku (niezależnie od tego, jak zamierzacie spędzić nadchodzące dni) i mamy nadzieję, że dzięki powyższym radom pakowanie walizki pójdzie Wam jak z płatka!