Odkryj magię planowania razem z Plannerem 2021 od Silcare

2

Planowanie stało się niewątpliwym trendem ostatnich lat. Z każdej strony bombardowani jesteśmy nowymi aplikacjami, programami i metodami, które mają nam pomóc w lepszej organizacji czasu i szybszym osiągnięciu zamierzonych celów. Co jednak ma największe znaczenie przy ustalaniu priorytetów i na czym tak naprawdę polega magia planowania?

 

Guru w tej dziedzinie nie pozostawiają wątpliwości – magia planowania to sztuka mądrego wyboru. Nie można mieć wszystkiego, być wszędzie i robić wszystkiego. Dlatego też niezwykle ważne jest przemyślenie i ustalenie najważniejszych zadań na dany dzień, tydzień czy miesiąc i odseparowanie ich od mniej istotnych obowiązków, które spokojnie mogą zaczekać w kolejce na swój moment.

 

Planner 2021 od Silcare to poręczna książeczka niewielkich rozmiarów, dzięki której z łatwością dopilnujesz każdego terminu i ustalisz plan działania na poszczególne dni. W kalendarzu umieściliśmy miejsce na plan roczny, półroczny, miesięczny i tygodniowy – to pozwoli Ci na ustalenie długoterminowych celów, zaplanowanie urlopu czy efektywniejsze rozłożenie w czasie większych projektów. Na każdej stronie znajdziesz dedykowane miejsce na zapisanie priorytetów i najistotniejszych zadań na dany dzień – dzięki temu łatwiej skupisz się na tym, co wymaga Twojej najpilniejszej uwagi.

 

Dlaczego papierowy planer ma przewagę na elektronicznym kalendarzem?

 

Badania dowodzą, że jesteśmy bardziej skłonni zapamiętać informacje, gdy zapisujemy je w tradycyjny sposób. Wynika to z tego, że podczas wykonywania ruchów ołówkiem bądź długopisem nasza ręka przekazuje do mózgu więcej impulsów niż wtedy, gdy używamy klawiatury, a nasz umysł automatycznie uważniej analizuje pojawiającą się przed oczyma treść. Inny eksperyment, przeprowadzony na dwóch grupach studentów, pokazał, że ci, którzy prowadzili ręczne notatki z wykładów analizowali, parafrazowali i w konsekwencji zapamiętywali słowa prowadzącego o wiele lepiej niż ich koledzy z laptopami, którzy mieli tendencję do mechanicznego przepisywania usłyszanych słów w niezmienionej formie.

 

Korzystanie z papierowego planera nie tylko pozwala lepiej zapamiętać informacje, ale też pomaga nam się zrelaksować i odpocząć od elektromagnetycznego smogu i nieustannie towarzyszącego nam odgłosu stukania w klawiaturę. Profesjonaliści od planowania radzą poświęcić kilka minut każdego wieczoru przed snem na rozpisanie nadchodzącego dnia – taka czynność działa jak masaż dla przebodźcowanego elektroniką umysłu i pomaga nam spokojnie zasnąć, mając poczucie kontroli nad własnym czasem i obowiązkami.

 

Odkryj magię planowania razem z naszym eleganckim, minimalistycznym i niezwykle poręcznym planerem na 2021 rok!