Najnowszy hot trend w manicure? Lipgloss nails!

20-02-2023

W połowie ubiegłego roku Hailey Bieber wylansowała trend na paznokcie, wyglądające jak polukrowane pączki. Glazed Donut Nails, bo o nich mowa, święciły tryumfy, przyciągając uwagę delikatnym, opalizującym blaskiem i idealnie komponowały się z lekką, letnią opalenizną. W tym roku styliści poszli o krok dalej i proponują nam, jako jeden z najważniejszych trendów dotyczących manicure, Lipgloss nails. Dlaczego właśnie ten sposób stylizacji ma szansę stać się jednym z największych hitów mani tego roku?

Pamiętacie błyszczyki do ust, których używałyśmy mniej więcej dwadzieścia lat temu? Może i wysuszały naskórek ust, ale dawały niesamowity błysk i półtransparentny efekt koloru. To był absolutny must have w każdej kosmetyczce. Teraz moda wraca, ale… na nasze dłonie.

Lipgloss nails – dlaczego je pokochacie?

Są idealne dla minimalistek, a także osób, które nie przepadają za intensywnymi kolorami i bogatymi zdobieniami. Co istotne – przenoszą nacisk z dekoracji na pielęgnację! Podstawą wykonania tego manicure jest bowiem zdrowa, naturalna płytka paznokcia, którą manicure ma jedynie podkreślić. Po ten sposób stylizacji chętnie sięgną osoby, które kochają delikatny manicure lub nie mogą (np. ze względu na pracę), korzystać z bogactwa zdobień. Wypielęgnowane dłonie ze zdrową, podkreśloną jedynie błyskiem, płytką paznokcia, wpisują się nie tylko w trend minimalizmu, ale także ciągle modnego  boho.

Jak wykonać trendy manicure 2023?

Na przygotowane i wypolerowane paznokcie nakłada się lakier, który jest bezbarwny lub półprzezroczysty, (najważniejsze, by nie miał efektu idealnego krycia, do którego zwykle dążymy), a następnie top, nadający ultrabłyszczące wykończenie. Bazowy lakier może zawierać drobinki brokatu, dzięki czemu paznokcie będą błyszczały jeszcze bardziej, nadal pozostając delikatnymi i naturalnymi! Pamiętajcie, że w tym manicure stawiamy nacisk na pielęgnację naturalnej płytki, możemy więc (a nawet powinnyśmy) używać kosmetyków, które przede wszystkim wzmocnią nasze paznokcie, jak masełko z witaminami i olejami, nadające także delikatny, różowy kolor, czy odżywkę do paznokci. Warstwę wierzchnią także może stanowić odżywka, np. o diamentowym połysku. 

Mamy nadzieję, że nowy trend spodoba Wam się tak samo jak nam i wypróbujecie go w swoich wiosennych i letnich mani!