Na czym polega szczotkowanie ciała na sucho?

16-08-2018

Co zrobić, by ujędrnić swoje ciało? Po pierwsze, być aktywnym fizycznie – to oczywiste. Przysiady, martwy ciąg, wszelkiego rodzaju wykroki sprawią, że z radością powitasz sezon bikini. Po drugie, prowadzić zdrowy tryb życia. Nieodpowiednia dieta przyczynia się do pogłębiania cellulitu, którego wolałybyśmy przecież uniknąć. Po trzecie zaś – szczotkować ciało na sucho!

Tak, tak. Szczotkować możemy nie tylko nasze włosy, ale także całe ciało. Nie potrzebujemy do tego żadnych specjalistycznych sprzętów – wystarczy szczotka z naturalnego włosia, którą dostaniesz w każdej drogerii. Ujędrnienie to pożądany i szybko widoczny efekt uboczny regularnego szczotkowania ciała. Peelingi stosowane pod prysznicem – cukrowe, solne czy te z błotem z Morza Martwego – dają rewelacyjne efekty. Wyobraź sobie, jak niesamowicie gładka będzie Twoja skóra w połączeniu z delikatnym złuszczaniem naskórka suchą szczotką! Najważniejsze jednak, że pozbywasz się w ten sposób zalegających w tkance tłuszczowej toksyn. Jak to się dzieje? Masaż, który fundujemy swojej skórze, sunąc po niej suchą szczotką, poprawia krążenie krwi i pobudza do pracy układ limfatyczny.

Najlepiej szczotkować ciało o poranku, zaraz po przebudzeniu (dobrze nastroi Cię na nadchodzący dzień), ale jeśli rano walczysz o każdą minutę, zrób to po prostu wtedy, gdy znajdziesz chwilę dla siebie. Musisz przestrzegać jedynie paru zasad:

  • Przed przystąpieniem do masażu nie balsamuj ani nie naoliwiaj ciała.
  • Wykonuj ruchy zawsze w kierunku serca, od dołu do góry. Zacznij od stóp i przechodź do łydek, ud, brzucha. Podobnie postępuj z rękami: masuj ciało od palców, przez wierzch dłoni, nadgarstki, ramiona, aż do barków. Dekolt i piersi masuj bardzo lekko lub całkowicie je pomiń – skóra w tych miejscach jest wyjątkowo delikatna.
  • Ruchy powinny być długie i posuwiste. Nie przyciskaj szczotki za mocno do ciała, ponieważ podrażnisz skórę.
  • Omijaj znamiona, pieprzyki, blizny, żylaki.
  • Całość nie powinna zająć Ci więcej niż 10-15 minut.
  • Po szczotkowaniu wskocz pod prysznic, aby spłukać z ciała martwy naskórek.
  • Teraz Twoje ciało będzie wręcz piło każdy kosmetyk, który zaaplikujesz na skórę. Wchłonie odżywcze i nawilżające substancje o wiele lepiej niż po kąpieli niepoprzedzonej szczotkowaniem na sucho.
  • Pamiętaj o częstym myciu swojej szczotki delikatnym szamponem.

To, jaką szczotkę wybierzesz, zależy tylko od Ciebie. Weź w rękę parę modeli i przekonaj się, czy wygodniejsza okaże się ta z długą rączką, czy może z gałką do trzymania. Sprawdź także twardość włosia; na początek warto wybrać tę średnio twardą.

Codzienne szczotkowanie ciała szybko wejdzie Ci w nawyk. Twój organizm pozbędzie się zalegających złogów, a oprócz widocznej gołym okiem zmiany Twojej skóry (która stanie się jędrniejsza i gładsza, bardziej zbita, z ładniejszym kolorytem i zmniejszonym cellulitem) zauważysz także poprawę nastroju i odprężenie. Będziesz rozluźniona i mniej zestresowana. Jeśli borykasz się z wrastającymi włoskami po depilacji, po takim masażu zapomnisz o problemie. Jednym słowem – warto.