Kot najlepszym przyjacielem człowieka!

17-02-2020

                Koty, w odróżnieniu od psów, to zwierzęta obdarzone bardzo specyficznym charakterem
i z pewnością nie są one pupilami dla każdego. To stworzenia dumne, niezależne, ciekawskie i pełne łowczych instynktów, co upodabnia je do ich dzikich praprzodków. Co jednak sprawia, że cały świat (a już w szczególności cały Internet!) szaleje na ich punkcie? Po części chodzi zapewne o przeuroczy wygląd i wrodzoną grację, a po części... o jej okazjonalny brak. Kocia ciekawość świata niejednokrotnie prowadzi do prześmiesznych sytuacji i drobnych wypadków – jednak nie ma co się martwić, wszak kot zawsze spada na cztery łapy!

                Koci rodzice z pewnością wiedzą, że miękkie futerko i puszyste łapki to nie jedyne, za co kochamy nasze wąsate czworonogi. Więź z tymi zwierzętami w niczym nie ustępuje relacji między człowiekiem i psem. Naturalnie, jest to relacja innego rodzaju, jednak w dalszym ciągu możemy liczyć na bliskość i przywiązanie swojego pupila. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że nasi mruczący przyjaciele są w stanie dać nam znacznie więcej, niż przywiązanie. Z okazji przypadającego 17 lutego Dnia Kota chcemy pokrótce przybliżyć Wam pięć nieznanych i zaskakujących korzyści z posiadania tych zwierzaków!

 

  1. Dla serca

 

Badania dowodzą, że posiadanie kota obniża poziom stresu, co z kolei obniża ryzyko zapadnięcia na przeróżne choroby serca nawet o 30%!

 

  1. Dla kości, ścięgien i mięśni

 

Kocie miauczenie jest jednym z bardziej uroczych i relaksujących dźwięków na świecie. Jego częstotliwość przypada na przedział 20-140 HZ, a wykazano, że dźwięki o częstotliwościach 18-35 HZ mają zbawienny wpływ na pracę stawów po różnego rodzaju urazach. Obecnie naukowcy zastanawiają się, jak można wykorzystać mruczenie w medycynie!

 

  1. Dla snu

 

Przeprowadzono wiele badań, które wykazały, że spanie z kotem sprawia, że zasypiamy szybciej i śpimy lepiej - w szczególności odnosi się to do pań. Eksperyment amerykańskich naukowców z kliniki Mayo dowiódł, że aż 41% badanych osób zauważyło pozytywną zmianę w jakości swojego snu, odkąd zaczęło spać ze swoim pupilem!

 

  1. Dla samopoczucia

 

Posiadanie miauczącego czworonoga jest w stanie pobudzić ludzki mózg do produkowania hormonów, odpowiedzialnych za dobry nastrój i obniżenie poziomu stresu!

 

  1. Dla małych alergików

 

Według przeprowadzonych w 2002 roku w stanie Maryland badań, u dzieci poniżej pierwszego roku życia, które wychowywały się razem z kotem, o wiele rzadziej pojawiają się alergie na kurz czy pyłki!

 

i... 6. Dla pazuromaniaków!

 

W Silcare świętujemy Dzień Kota wyjątkowymi promocjami na... a jakże – żele i lakiery Cat Eye! Tylko 17 lutego możecie kupić je w wyjątkowej cenie -35%. Wystarczy przejść do specjalnej zakładki promocyjnej, wybrać interesujące Was produkty i przy składaniu zamówienia wpisać kod KotRabatowy”.

 

Miłego świętowania!