Jak ulżyć zmęczonym nogom

04-08-2020

                Problem zmęczonych, ociężałych, spuchniętych i piekących stóp to przypadłość, która dotyka bardzo dużą część społeczeństwa. Najbardziej narażone na tę dolegliwość są osoby z problemami krążeniowymi, powyżej 40. roku życia, pracujące w pozycji stojącej, spędzające dużo czasu w niewygodnym obuwiu, cierpiące na nadwagę oraz ciężarne. Jednak nawet ci, którzy nie chorują i prowadzą pozornie zdrowy tryb życia, od czasu do czasu spotykają się z problemem ciężkich, obolałych stóp – szczególnie po męczącym dniu oraz w trakcie upałów. Zastanawiacie się, jak temu zaradzić? Czytajcie dalej, aby poznać kilka naszych sposobów!

Nogi do góry!

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na przyniesienie ulgi zmęczonym, opuchniętym stopom jest zafundowanie im przynajmniej półgodzinnego wypoczynku. W tym celu najlepiej położyć się z wyprostowanymi nogami i oprzeć je na wysokości powyżej głowy, na przykład na kilku poduszkach. Dzięki temu krew i limfa, zalegające w okolicach łydek, stóp i kostek, zaczną z powrotem krążyć, a obrzęk i nieprzyjemne uczucie ciężkości znikną.

Relaksująca kąpiel

Już dwadzieścia minut w letniej wodzie z odrobiną soli jest w stanie przynieść naszym stopom rozluźnienie i relaks. Kąpiel z dodatkiem Lawendowej soli do stóp nie tylko zmiękcza naskórek i stymuluje ukrwienie, ale też pomaga w profilaktyce zakażeń grzybiczych, dzięki zawartemu w produkcie kwasowi borowemu. Kojący lawendowy zapach dodatkowo umila zabieg i pomaga nam się odprężyć. Aby kąpiel była jak najskuteczniejsza, warto wykonywać w jej trakcie proste ćwiczenia – poruszać palcami i zataczać stopami małe kółka. To pomoże jeszcze bardziej pobudzić krążenie i zmniejszyć tym samym uczucie zmęczenia.

Orzeźwiający chłód

Najprostszym sposobem na schłodzenie stóp i zredukowanie opuchlizny jest okład z kostek lodu. Dla tych jednak, którzy wolą zdecydować się na delikatniejszą (a przy tym również skuteczną) metodę, doskonałym rozwiązaniem będzie użycie balsamu chłodzącego, połączone z prostym masażem. Comfort & Relief Leg Lotion to balsam przeznaczony dla osób zmagających się z problemem ociężałych nóg oraz z tendencją do rozszerzonych naczynek. Produkt posiada aktywnie działający kompleks roślin Legactif, który zwalcza problem zmęczonych nóg, zapewniając odprężenie i dobre samopoczucie poprzez poprawę krążenia krwi i działanie przeciwobrzękowe. Zawarte w kosmetyku masło Shea wpływa na regenerację komórek oraz nawilża i odżywia skórę, a gliceryna w znaczący sposób ułatwia rozprowadzanie produktu i chroni go przed wysychaniem. Dzięki znajdującemu się w składzie mentolowi balsam delikatnie i przyjemnie chłodzi nogi, a jego świeży zapach wzmacnia efekt orzeźwienia. Po wmasowaniu produktu w stopy i łydki należy zacząć delikatnie pociągać za palce u nóg, jeden po drugim, i rozszerzać je, a następnie ugiąć stopy w kostkach i zakręcić nimi kilka razy w obie strony. Podeszwę i boki stóp oraz pięty należy masować przy pomocy kciuka, poruszając się kolistymi ruchami w stronę pięt.