Jak dbać o dłonie jesienią i zimą?

23-11-2018

Suche, spierzchnięte, zaczerwienione – takie są często nasze dłonie jesienią i zimą. Przez cały rok powinniśmy o nie dbać, jednak to właśnie teraz są one narażone dodatkowo na niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak niska temperatura czy suche powietrze. Jak dbać o dłonie w najbliższych miesiącach? O czym należy pamiętać?

Krem ochronny do rąk powinien regenerować, odżywiać i chronić, a jego składniki hamować parowanie wody z zewnętrznych warstw naskórka. Do pielęgnacji dłoni o tej porze roku strzałem w dziesiątkę jest krem Winter Protection, który dzięki witaminom A, E i F regeneruje naskórek, jednocześnie wygładzając i ujędrniając, a także chroniąc przed wpływem szkodliwych warunków atmosferycznych. Olej migdałowy oraz masło Shea dodatkowo nawilżają, regenerują i odżywiają skórę, a lanolina natłuszcza dłonie. Zawarty w kremie D-Panthenol minimalizuje ryzyko powstawania podrażnień skóry, na które nasze dłonie są szczególnie narażone przy niskich temperaturach oraz niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Pamiętaj też o tym, aby myć dłonie delikatnym mydłem o pH zbliżonym do naszej skóry. Po umyciu koniecznie dobrze je wytrzyj, ponieważ woda wysusza skórę dłoni. Przy wykonywaniu prac domowych używaj gumowych rękawiczek, aby chronić dłonie przed szkodliwym działaniem detergentów.

Raz w tygodniu warto wykonać peeling dłoni, który wygładzi je i usunie zrogowaciałą warstwę naskórka. Warto użyć takiego, który w swoim składzie zawiera kwas hialuronowy lub kolagen, aby skóra stała się jeszcze bardziej nawilżona i elastyczna. Po wykonaniu peelingu skóra jest przygotowana na kolejny etap pielęgnacji – aplikację masła, kremu do rąk lub serum.

Zadbajmy też o to, aby naszym dłoniom zawsze było ciepło: za każdym razem, gdy wychodzimy na zewnątrz, ubierajmy rękawiczki. Jeśli o nich zapomnimy, a nasze dłonie przemarzną, pamiętajmy o tym, aby nie rozgrzewać ich gwałtownie np. mocząc w gorącej wodzie lub  kładąc na ciepłym kaloryferze.

O dłonie możemy dbać na wiele sposobów – nie tylko poprzez używanie odpowiednich kosmetyków, ale także wcielając w życie dobre nawyki, np. zmywanie naczyń w gumowych rękawicach. Zachowując systematyczność w codziennej pielęgnacji, wyjdziemy obronną ręką po zimie, jednocześnie witając wiosnę piękną i zadbaną skórą naszych dłoni.