Całus od Matki Natury – światowy dzień pocałunku!

03-07-2019

Łąki, lasy, potoki czy zioła to wspaniałe prezenty od Matki Natury. Tradycja słowiańska jest mocno zakorzeniona w przyrodzie. Dawniej obchodzono Noc Kupały, podczas której palono ogniska, tańczono, kąpano się w rzekach. Zwyczaje i obrzędy Sobótki odbywały się na łonie natury. Święto pogańskiego bożka Kupały było nie tylko łączone z urodzajem wśród flory i fauny, ale i miłością. Młode dziewczęta rzucały do rzek swoje wianki z nadzieją na znalezienie idealnego małżonka. Czas upływał, współgrając z naturalnym cyklem przyrody.

Obecnie 6 lipca możemy celebrować dzień pocałunków. Lato to w końcu idealny moment na wyrażanie swoich uczuć. Warto jednak zwrócić się również w stronę natury, jak robili to nasi przodkowie, i w ten szczególny czas zainteresować się tematem naturalnej pielęgnacji naszych całuśnych ust.

Jak powszechnie wiadomo, istnieją czynniki, które negatywnie wpływają na kondycję ust. Zbyt duża ekspozycja na słońce może doprowadzić nie tylko do popękania warg, ale również niebezpiecznych dla zdrowia zmian skórnych. Źle zbilansowana dieta może przyczynić się do rozwoju bakterii i wirusów, co skutkuje m.in. zajadami czy opryszczkami. Nie wygląda to zbyt estetycznie i odejmuje naszej atrakcyjności, ale przede wszystkim cierpi na tym nasze zdrowie. Zimno z kolei jest konsekwencją dużej zmiany temperatur, kiedy nasze rozgrzane ciało pragnie ochłodzić się lodowatym napojem. Okres letni to również czas wzmożonego korzystania z klimatyzacji, która dodatkowo wysusza skórę. Nie jest możliwe uniknięcie niektórych elementów, zatem jak sobie z nimi poradzić i im przeciwdziałać?

Przedstawiamy garść porad, jak pokonać problem popękanych, spierzchniętych i suchych ust.

  • Chroń się przed promieniami słonecznymi, nosząc kapelusze z dużym rondem osłaniającym jak największą część twarzy. Przy okazji to wspaniały dodatek do Twojej letniej stylizacji.
  • Zaopatrz się w pomadki ochronne z dodatkowym faktorem. Możesz je nosić zawsze przy sobie w torebce; jak wiadomo, są małe i poręczne, a z ust razem z jedzeniem może znikać i ochrona.
  • Zadbaj o to, co masz na talerzu. Jedz wartościowe posiłki bogate w dary natury, pełne witamin i minerałów. Przecież lato obfituje w sezonowe owoce i warzywa!
  • Regularnie stosuj peelingi nie tylko na całe ciało, ale i usta. Pozbycie się suchych skórek może być również przyjemne, co… słodkie. Idealnie sprawdzi się tutaj cukrowy peeling do ust QUIN So Sweet & Natural. Efekt gładkich ust gwarantowany!

 

  • Nawilżaj swoje usta olejkami. Fenomenalnie sprawdzi się tutaj olejek Quin So Juicy & Natural, który jest bogaty w składniki pielęgnujące delikatne wargi. Zapewnij sobie miękkość ust!

 

Lato w połączeniu z naturą to także orzeźwiające smaki i zapachy owoców. Energetyczna pomarańcza zamknięta w serii Silcare do ust to nasz wybór na ten sezon. Produkty mają formuły złożone niemal w 100% ze składników pochodzenia naturalnego. Posiadają również witaminę E, która ma opinię witaminy zatrzymującej czas! W olejku do ust Quin So Juicy & Natural znajdziemy całe bogactwo olejów takich jak sojowy, rycynowy, z zielonej oliwki, z pestek winogron, awokado, kokosowy, arganowy oraz makadamia. Olejek nie pozostawia uczucia lepkości i ładnie trzyma się na ustach. W peelingu do ust Quin So Sweet & Natural znajdziemy z kolei masło Shea zwane również Karite, masło kokosowe, olej winogronowy i z pestek brzoskwini oraz glicerynę. Ale to przede wszystkim kryształki cukru odpowiadają za efekt gładkiej i delikatnej skóry warg. Składy kosmetyków płynące prosto z natury są zdrowe i niezwykle skuteczne, tak więc korzystajmy z tego, co daje nam nasza planeta.


Dbajmy o nasze usta niezależnie od pory roku. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy powinniśmy być gotowi na soczysty pocałunek!