8 złotych zasad przechowywania lakierów hybrydowych

06-03-2020

                Każda pazurkomaniaczka jest dumna ze swoich produktów do stylizacji paznokci i stara się je jak najpiękniej wyeksponować. Tyczy się to głównie lakierów hybrydowych, które cieszą oko bogatą gamą kolorów i smukłymi buteleczkami, a przy tym zazwyczaj stanowią największą część kolekcji.

Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że w ich przechowywaniu liczy się nie tylko szybki dostęp i estetyczna prezentacja, ale też kilka innych czynników, które pozwolą cieszyć się produktami na długo i bezproblemowo z nich korzystać.

 

Oto 8 złotych zasad przechowywania lakierów hybrydowych:

 

  1. Hybrydy lubią chłód.

 

Pamiętajcie, że lakiery powinno się przechowywać z dala od grzejników, kaloryferów i kuchenek. O ile nie udowodniono, że trzymanie ich w lodówce ma jakikolwiek pozytywny wpływ na formułę i żywotność produktu, to narażanie ich na zbyt wysokie temperatury z pewnością zadziała negatywnie.

 

  1. Uwaga na światło i wilgoć!

 

Lakiery hybrydowe utwardzają się pod wpływem promieniowania UV, a co za tym idzie, należy chronić je przed działaniem słońca. Pamiętajcie, aby nie trzymać ich na parapecie! Niewskazane jest też przechowywanie hybryd w łazience, ze względu na panującą w tym pomieszczeniu wilgoć.

 

  1. Przechowuj butelkę w pionie.

 

Pewnie wiele z Was trzyma swoje lakiery w szufladach lub pudełeczkach, w których mieszczą się jedynie w pozycji leżącej. To błąd – postarajcie się zadbać o takie pojemniki, które umożliwią Wam przechowywanie hybryd w pionie. Dzięki temu dłużej będziecie się cieszyć ich pięknym, wyrazistym kolorem.

 

  1. Pamiętaj o dacie ważności!

 

Przed użyciem lakieru należy zwrócić uwagę na datę ważności, która obowiązkowo musi znajdować się z boku lub na dole buteleczki. Po tej dacie formuła ma prawo zgęstnieć, zaschnąć
i stracić swój kolor, więc nie warto przedłużać życia lakieru na siłę przeróżnymi sposobami. Lepiej po prostu kupić nowy (tym bardziej, że w Silcare każdego miesiąca oferujemy Wam atrakcyjne promocje na nasze produkty!).

 

  1. Przed użyciem wstrząśnij.

 

Potrząśnięcie buteleczką przed użyciem lakieru ma na celu zapobiegnięcie gęstnieniu formuły. Przyda się to szczególnie wtedy, gdy dany kolor od dłuższego czasu czekał na Was na półce.

 

  1. Dokładnie zakręcaj wszystkie butelki!

Kontakt hybrydy z powietrzem sprawia, że szybciej ona wysycha. Dlatego ważne jest, żeby zakręcać produkty zaraz po użyciu i robić to dokładnie – w ten sposób do środka buteleczki nie dostanie się powietrze.

 

  1. Nie ustawiaj hybryd zbyt blisko lampy UV.

 

Lampa UV emituje promieniowanie, które utwardza lakier nie tylko na paznokciu, ale
i w butelce. Dlatego należy starać się, aby hybrydy, bazy i topy nie znajdowały się podczas pracy zbyt blisko lampy.

 

  1. Nie przesadzaj z rozcieńczaniem!

 

Mimo tego, iż obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych substancji rozcieńczających lakiery, to należy pamiętać, że użycie takiego środka więcej niż jeden raz może spowodować rozrzedzenie formuły i tym samym pogorszenie się jej właściwości. Dlatego też zachęcamy Was, abyście raczej stosowali się do naszych porad, niż starali się ratować swoje hybrydy dodatkowymi produktami.

 

Mamy nadzieję, że powyższe rady okazały się dla Was pomocne, a Wasze pazurkowe kolekcje będą napawać Was dumą!